/ O nas

Działamy od 9 lat

O nas

Kim jesteśmy?
Automatic Laser Welder jest marką firmy Automatic Letter Bender, europejskiego lidera wśród dostawców wysokiej klasy giętarek do gięcia liter z profili metalowych. Spawarki laserowe stanowiące uzupełnienie oferty ALB skierowanej do branży reklamowej są głównym produktem oferty Automatic Laser Welder.

9 lat doświadczenia zebranego w produkcji reklamy przestrzennej, liter 3D oraz rosnące zainteresowanie przemysłu mikro spawaniem laserowym utwierdziły nas w przekonaniu, że spawarki laserowe ALW są produktem dla szerokiego grona odbiorców.

Automatic Laser Welder to wysokiej jakości lasery spawające stal czarną, stal nierdzewną, aluminium, miedź, mosiądz oraz szereg innych materiałów stosowanych w przemyśle.

Spawarki laserowe sprawdzą się w zaawansowanych projektach wymagających estetycznych połączeń w skomplikowanych miejscach. Bardzo cienka wiązka lasera w połączenia z jego 500W mocą dają szereg możliwości poczynając od spawania doczołowego bardzo cienkich blach przez napawanie laserem po spawanie powierzchniowe grubych arkuszy.

Co robimy?
Dostarczamy unikalną i bezpieczną technologię laserów spawających, które konkurują swymi cechami z tradycyjnymi metodami spawania MIG/MAG/TIG.
Unikalne rozwiązania dostępne w spawarkach laserowych ALW zapełniają rynkową lukę powstałą w miejscu gdzie wymagane są solidne połączenia bardzo małych detali wykonanych z aluminium, stali, miedzi, mosiądzu – różnego stopu i klasy. Na prośbę klienta jesteśmy w stanie poddać próbom spawania laserowego każdy materiał otrzymany do testów.

Dlaczego ALW?
Niezależnie od tego czy spawarka laserowa będzie wykorzystywana do prototypowania czy do produkcji seryjnej – ręczna spawarka laserowa ALW umożliwi wykonanie w dowolnej płaszczyźnie wszelkiego typu i kształtu połączeń bez użycia dodatkowego spoiwa.

Cykl spawania laserowego jest metodą wysokowydajną w procesach produkcji wieloseryjnej, zrobotyzowanej, a w szczególności przy łączeniu niewielkich, cienkościennych, skomplikowanych elementów, przez co podniesiona zostanie efektywność procesów produkcyjnych.

Od 2019 roku jesteśmy dumnym członkiem Klastra Obróbki Metali (KOM) – inicjatywy Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, która zrzesza ponad 80 przedsiębiorstw działających w branży metalowej w zakresie usług, produkcji i handlu, a także 20 partnerów strategicznych: uczelnie, instytucje otoczenia biznesu oraz władze samorządowe. Wśród członków klastra są krajowi i światowi liderzy tej branży, o dużym potencjale innowacyjnym rozwoju.